Якими повинні бути тендерні оголошення

Вимоги до сучасних тендерних оголошень стали досить суворими. Сама система ПроЗорро, що контролює проведення всіх державних закупівель робить великий акцент на тому, щоб самі оголошення також відповідали конкретним вимогам. Те ж саме стосується  фірм, які мають намір взяти участь в тендері.

Це означає, що вони повинні підійти до процесу оформлення заявки максимально серйозно. Їх основне завдання – це знайти електронний майданчик, після чого відправляти заявку, звертаючи особливу увагу на те, як саме вони є оформлені. Більш того, самі пропозиції повинні бути без помилок й відповідати чітко визначеним критеріям.

Ознайомитися з переліком доступних оголошень ви можете на сайті української універсальної біржі (УУБ). Для цього, вам варто перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/yak-tendery-prohodat-na-elektronnyh-majdanchikah, та ознайомитися з досить важливою інформацією.

Яким вимогам повинен відповідати тендер?!

Критерії для учасників, які бажають стати переможцями в закупівлях – це нормальне явище. Більш того, в цьому напрямку іноді приділяється навіть занадто багато уваги. При цьому, далеко не всі дивляться на те, чи відповідають самі оголошення про проведення державних закупівель чітко визначеним критеріям.

  • Конкуренція – важливо, щоб всі фірми-учасники мали однакові права. Це важливо тому, що в таких тендерах повинна зберігатися здорова конкуренція. Це дуже важливий момент і невиконання даної умови може стати приводом для скасування самого тендеру;
  • Відсутність дискримінації – мова йде про те, що вимоги не повинні бути підготовлені під конкретну компанію. Таке іноді буває, коли замовник має бажання обійти систему й з самого початку підготувати оголошення таким чином, щоб можна було відхиляти пропозиції від всіх інших учасників;
  • Відкритість – якщо мова йде саме про відкритий формат тендерів, то він повинен відповідати всім вимогам. Це означає, що всі учасники повинні мати вільний доступ й можливість подати свою пропозицію;
  • Економічна вигода – даний пункт говорить про те, що державна установа повинна робити акцент саме на економічній вигоді. Це означає, що в першу чергу аналізуються заявки з найбільш вигідними пропозиціями.

У випадку, якщо хоч одна з цих вимог не є дотриманою, учасники торгів в праві подати скаргу на замовника.