Що таке тендер і мета тендеру

Тендер – це унікальний спосіб вибору підрядника для товарів (робіт, послуг) з використанням конкурсу. Тендер на закупівлю – це пропозиція знижувального або зворотного аукціону. Переможцем такого тендеру є учасник, який запропонував найнижчу ціну доставки. Це правило закупівель дозволяє покупцю (організатору аукціону) оптимізувати витрати, відстежувати коливання ринкових цін та поповнювати свою базу підрядників. Для підрядників (учасників торгів та учасників торгів) це ймовірність побудови довгострокових відносин із споживачем товару (після укладання контракту на поставку) та розширення їх клієнтської бази.

Державні підприємства на законодавчому рівні зобов’язані здійснювати свої закупівлі лише публічно та дотримуватися здорової конкуренції серед своїх однолітків. Виходячи з цього, термін «тендерні закупівлі» часто означає державні або соціальні закупівлі.

Для розміщення інформації про процес проведення та результати цих закупівель ми створили інформаційну електронну систему Прозорро.

Різновиди процедур закупівель тендерів

Основною процедурою закупівлі є відкритий аукціон з вільним доступом для всіх зацікавлених потенційних підрядників. Нові правила закупівель (з 19.10.2020 р.) запровадили аукціони з обмеженою кількістю учасників. Для того, щоб взяти участь у такому тендері, необхідно пройти кваліфікаційний відбір. Після прийняття всіх пропозицій та відбору пропозицій починається електронний аукціон, через який проходять усі тендери. 

Конкурентний діалог використовується, коли необхідно придбати складні послуги або роботи, коли етап формування вимог до них проходить. Переговорний процес закупівлі здійснюється як виняток у випадках, встановлених законом, і не має нічого спільного з тендерною процедурою, оскільки він не передбачає конкурсного відбору пропозицій.

Процес оформлення документів для участі в тендері

Тендерна документація – це повний перелік зобов’язань для потенційного підрядника, заявлений замовником. Він матиме безумовне реформування щодо предмета закупівлі, даних, за якими воно буде здійснюватися, даних відбору учасників та переможців, що має бути тендерною пропозицією та термінами її подання.

Якщо учасники подають запит, то покупець надає необхідні роз’яснення або вносить необхідні перетворення у заявлену тендерну документацію, а потім відбувається механічне продовження терміну прийняття пропозицій.

Гарантія тендеру — що це?

Покупець уповноважений подавати вимоги щодо забезпечення тендерної пропозиції, а також укладати договір поставки. Частіше за всіх учасник отримує необхідні для цього кошти в банку у вигляді банківської гарантії. Водночас вона бере участь у тендері разом із поданням пропозиції або, складаючи договір, дає тендерну гарантію у необхідній сумі. Якщо він не виграє, гарантійну суму йому повертають. Причини відмови у поверненні забезпечення тендерної пропозиції та її найбільший розмір визначаються законом.

Необхідність електронної системи закупівель Prozorro

Інформаційна система Prozorro створена з метою протидії корупції за підтримки відкритої інформації про процес закупівель державної необхідності (закупівлі підприємств та корпорацій держави) та потреби регіональних громад. Prozorro має такі обов’язки:

  1. Він зберігає базу даних усіх державних (публічних) закупівель;
  2. Онлайн-торги проводяться для забезпечення здорової конкуренції, прозорості та економічних показників.

На платформі онлайн-закупівель забезпечується рівний і вільний доступ до хвилювань щодо державних закупівель, спочатку їх організація та оголошення розпочинають набір слухачів щодо процесу закупівель до його закінчення (коли підписується договір на поставку). Прочитати більше про торги ви можете за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/tehsyrovyna-tl-prydbaty-na-elektronnomu-majdanchyku-uub. Це дозволяє оскаржити прийняте рішення, якщо воно містить дискримінаційні примітки щодо інших учасників, а також контролювати закупівлі, дотримуючись процедури, встановленої законом. Інтернет-торги Поширюйте вибір незалежного (механічного) механізму. Таким чином, обирається найбільш економічно ефективна торгова пропозиція щодо постачання товарів (послуг, робіт).