Реалізація деревини на відкритих електронних аукціонах

Після того, як Державним агентством лісових ресурсів України був підписаний відповідний меморандум про співпрацю з Прозорро.Продажі, реалізація необробленої деревини через систему електронних торгів стала більш чесною. Метою нововведення стало бажання влади зробити ринок деревини в Україні більш прозорим. Для підприємств, що здійснюють заготівлю лісу та його санітарну вирубку, участь в електронних торгах дозволяє швидко реалізувати деревину по ринковій ціні. Все це сприяє наповненню державної скарбниці та розвитку лісової галузі в Україні.

На даний момент лісові господарства кожен рік заготовляють близько 20 мільйонів кубічних метрів деревини різних порід. Ця деревина з’являється в результаті санітарної вирубки дерев, якої налічується 60 видів.

Нещодавно ринок деревини в Україні був фактично незаконним, так як ніяких законодавчих норм, які б регулювали продаж деревини, не було. Тому після створення електронної торгівельної системи Прозорро.Продажі було вирішено відразу декілька болючих питань. Аукціони, що проводяться в цій електронній торгівельній системі, являються відкритими та доступними для всіх: як учасників, та і сторонніх спостерігачів (в тому числі і контролюючих органів).

Особливості участі в аукціоні

Щоб мати можливість позмагатися за лот, необхідно для початку обрати торгівельну платформу та зареєструватися на ній. Лідером в цій сфері являється УУБ – Українська універсальна біржа. Ознайомитися з її сайтом можна тут sale.uub.com.ua. На торгівельних майданчиках, що акредитовані в Прозорро.Продажі, продається все: від офісних меблів та побутової техніки до земельних ділянок та споруд.

Продавцем необробленої деревини на торгівельних платформах виступають лісові господарства України. Лісозаготівельні підприємства формують лоти різних об’ємів, в залежності від типу матеріалу та породи деревини. Наприклад, за раз один покупець може придбати не більше 500 кубічних метрів дров’яної деревини, що призначена для промислового використання. Ще одним прикладом лоту може бути ліс-кругляк вартістю до 300 тисяч гривень.

Деревина, що знаходиться на продажі в системі Прозорро, наразі може вдовольнити потреби будь-якого бізнесу: як малого, так і великого. Тепер представникам приватних підприємств не потрібно подорожувати по країні в пошуку деревини необхідного об’єму та породи, так як всі існуючі лоти представлені на сайті торгівельного електронного майданчику. Отримати більше інформації про це можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupyty-dub-kruglyak-na-publichnomu-aukcioni-prozorro-prodazhi.

Так як ціна на лот визначається ставками самих учасників аукціону, то це забезпечує формування справедливої ринкової вартості товару. Ніяких домовленостей чи дачі хабарі в системі електронних відкритих торгів біти не може. Аукціони проводяться відкрито та прозоро, а спостерігати за їх ходом можуть навіть представники контролюючих органів.