Продаж надр України в системі Прозорро.Продажі

Виходячи з Кодексу України, надра – це та частина суші, яка знаходиться під поверхнею суші або на дні водойм.

Існує 2 типи кишечника: національний та місцевий. Перший розділ включає викопне паливо, металеві або неметалеві руди, грязь, джерела води, агрохімічну, формувальну та хімічну сировину. Другий тип – це будівельна сировина та джерела зв’язку.

В Україні всі види експлуатації надр здійснюються на підставі спеціального дозволу на використання. Такий дозвіл отримують переможці електронних торгів, що проводяться в системі, підготовленій до аукціонів.

Продаж земельних надр

Державна служба геології та надр виставляє надра на продаж. Усі зацікавлені особи мають право взяти участь в аукціоні на основі чесної та прозорої конкуренції. Система вибирає переможця на основі найвищої ціни.

Багато йде на аукціон на підставі заявок та пропозицій фізичних або юридичних осіб, які хочуть отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. На аукціоні всі предмети містять розташування джерел, оглядову карту, короткий підсумок, ціну та термін дії самого дозволу.

По праву, терміни проведення аукціонів розраховуються з моменту публікації оголошення про аукціон. Для нафти, газу та конденсату термін становить 90 днів, для інших природних ресурсів — 50 днів.

Для участі в аукціоні потрібно зареєструватися в системі, подати заявку до встановленого терміну, встановити ціну та внести гарантійний депозит на рахунок, який буде вказаний у лоті. Збір повертається у разі втрати заявника. Також система не дозволить учаснику брати участь у торгах, якщо він не виконав або не повністю виконує всі вимоги до аукціону.

Процедура надання спеціального дозволу проводиться в 3 раунди. Перший – це розгляд закритих цитат учасників. Початкова заявка на аукціон – це найнижча подана заявка. Наступні 2 раунді подають заявки зі зростаючими ставками, тривалістю 3 хвилини в Інтернеті, поки не буде визначений переможець.Після оприлюднення результату учаснику-переможцю надається 30 днів для сплати різниці між початковою та кінцевою ставками до державного бюджету. Лише згодом він отримає спеціальний дозвіл на користування надрами. Для прийняття участі в аукціонах потрібно перейти на сайт УУБ uub.in.ua.